Bofzin, komiks i Zaczytani po uszy...

W Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) zakończył się konkurs czytelniczy pod hasłem, „Zaczytaj się po uszy”, który ogłosiła Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew. We wszystkich placówkach bibliotecznych gminy (Kąty, Wyczółki i Wymysłów) bibliotekarki wyłoniły spośród swoich czytelników osoby, które w wyznaczonym terminie wypożyczyły najwięcej książek. Osobno liczono dorosłych (spośród których nagrodzono 17 czytelników) i dzieci (w tej grupie nagrody otrzymało 21 osób). Ciekawostką jest, że wśród liderów czytania znalazł się tylko jeden mężczyzna – 6-letni Jakub, będący bywalcem Biblioteki w Wymysłowie.
Pamiątkowe dyplomy i nagrody „zaczytanym po uszy” bibliotekarki wręczyły
w czwartek 17 maja w siedzibie biblioteki w Kątach. Podsumowaniu konkursu towarzyszyło spotkanie z sochaczewskim rysownikiem komiksów – Łukaszem Kucińskim pseudonim Bofzin. Pan Łukasz w sposób niezwykle interesujący i zabawny poprowadził lekcję komiksu, która była nie tyle wykładem, co rozmową, połączoną z warsztatami, na których dzieci mogły zaznajomić się ze sztuką rysunku i spróbować własnych sił w tej dziedzinie. Słuchacze naocznie przekonali się jak nieraz detal w wyrazie twarzy, lekko zaznaczony ręką rysownika, decyduje w jakim stanie emocjonalnym jest przedstawiona postać.
Łukasz Kuciński przyłączył się do akcji „Pokaż się w Bibliotece” i przyjął zaproszenie do zaprezentowania swoich prac komiksowych. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w siedzibie biblioteki w Kątach.
Po spotkaniu z Bofzinem był czas na słodki poczęstunek i obejrzenie (dla wielu po raz pierwszy) biblioteki w Kątach, która jest – jak przedstawiono to dzieciom – „mamą” dla bibliotek w Wyczółkach i w Wymysłowie.

Już dziś ogłaszamy kolejną edycję konkursu „Zaczytaj się po uszy”. Wypożyczenia liczyć będziemy od 1 maja 2018r. do 30 kwietnia 2019r., a uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas Tygodnia Bibliotek (między 8 a 15 maja 2019r.)