Dzień Babci i Dziadka w bibliotece

W minioną środę (23 stycznia) w przytulnych pomieszczeniach Filii Bibliotecznej w Wymysłowie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie zorganizowała i poprowadziła, pracująca w bibliotece Pani Kasia, która wcześniej wśród swoich czytelników ogłosiła, że chętnych do świętowania dziadków i wnuków serdecznie do biblioteki zaprasza.

W bibliotecznym dniu Babci i Dziadka udział wzięło kilka babć i jeden dziadek wraz ze swoimi wnuczkami. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji i wspólnej zabawy. Były kalambury i zagadki – związane ze znajomością literatury, atrakcji turystycznych Polski oraz (te chyba wzbudziły najwięcej emocji) związane ze znajomością dziadków i wnuków. Czy babcia i dziadek wiedzą jak na imię ma koleżanka, z którą w ławce siedzi wnuczka? Czy wnuczka wie, jaka jest ulubiona zupa babci? Z tymi i innymi pytaniami musieli zmierzyć się tak dziadkowie, jak i ich wnuczki.

Na tak uroczym spotkaniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku i wspólnych rozmów w radosnej atmosferze. Już dziś wszystkie babcie i dziadków zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.