I Międzygminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty

Dnia 20.01.2019r. został rozstrzygnięty I Międzygminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Kątach. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w Kościele Parafialnym p.w. św Jana Chrzciciela w Kątach. Konkurs był objęty patronatem Wójta Gminy Sochaczew pana Mirosława Orlińskiego, Proboszcza Parafii w Kątach ks. Jana Głuszczyka oraz Biblioteki Publicznej Gminy Sochaczew w Kątach. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki ze szkoły w Kątach p. Beata Kołodziejczyk i p. Anna Przydatek z pomocą pracowników Biblioteki Gminnej p. Magdaleny Kaźmierczak i p. Bogumiły Orlińskiej.

Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: szopka rodzinna i szopka indywidulana. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych w Kątach, Rybnie oraz Młodzieszynie i wszyscy zostali nagrodzeni za swoją pracę i zaangażowanie w kultywowanie tradycji tworzenia szopek Bożonarodzeniowych. W kategorii szopek indywidualnych I miejsce zajęła uczennica ze Szkoły w Kątach – Maria Wierzba. II miejsce zajął Mateusz Selerski, również ze szkoły w Kątach, a na III miejscu uplasowała się uczennica Anna Kęska ze szkoły w Rybnie. W kategorii szopek rodzinnych I miejsce zostało przyznane uczniowi ze Szkoły Podstawowej w Rybnie Antoniemu Sierocie, a II miejsce zajął Antoni Rembiejewski (uczeń szkoły w Rybnie). W związku z wysokim poziomem zgłoszonych prac, komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu trzech III miejsc uczniom: Filipowi Małczakowi ze szkoły w Kątach, Szymonowi Wiśniewskiemu ze szkoły w Młodzieszynie oraz Szymonowi Maślance ze szkoły w Rybnie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Sochaczew, Proboszcza Parafii p.w. św Jana Chrzciciela w Kątach wspólnie z Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kątach oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Sochaczew pana Mirosława Orlińskiego oraz proboszcza Parafii w Kątach księdza Jana Głuszczyka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.