Łukasz Wierzbicki gościem Biblioteki Gminnej w Kątach

Łukasz Wierzbicki – znany i lubiany pisarz, podróżnik, autor książek dla dzieci, w których popularyzuje wiedzę na temat ciekawych postaci (celowo nie piszę „osób”, ale „postaci”, bo wśród nich jest też niedźwiedź). Pisarz w minioną środę przybył na zaproszenie Biblioteki Gminnej do Kątów, gdzie spotkał się z dziećmi – m.in. laureatami konkursu plastycznego o sławnych zwierzętach w historii Polski.

Pan Łukasz w rewelacyjny sposób opowiadał o bohaterach swoich książek, a byli nimi m.in.: Kazimierz Nowak, który przed wojną przemierzył rowerem (ale też pieszo, konno) Afrykę; wspomniany miś Wojtek z armii Andersa czy bohater najnowszej książki Wierzbickiego – Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki. Pan Łukasz w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiadał o przygodach swoich bohaterów, a jego słowom towarzyszyły obrazy, dźwięki i mnóstwo rekwizytów, które gość przywiózł ze sobą. Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że spotkanie to było tylko dobrą zabawą. W swoim wystąpieniu pan Łukasz przekazał dzieciom sporą dawkę wiedzy historycznej i przyrodniczej. Mówił (i słowa te popierał przykładami) o wartości przyjaźni oraz zachęcał dzieci do realizowania swoich marzeń.

Gdyby ktoś zapytał mnie, czy warto zaprosić Łukasza Wierzbickiego do biblioteki/szkoły/ośrodka kultury itd., to odpowiedziałabym: tak, zdecydowanie polecam.

M.K.

Script logo