Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w gminie Sochaczew

W tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1-9 czerwca) aktywnie włączyła się Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew, która we wszystkich trzech swoich placówkach gościła czytających i słuchających.

W Wymysłowie  4 czerwca bibliotekę odwiedzili uczniowie I klasy tamtejszej Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego. Podczas spotkania wysłuchali oni wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, czytanego przez Panią Bożenę Rzeszotek – sołtysa wsi Kożuszki- Kolonia i Chrzczany. Po wysłuchaniu wiersza („Lokomotywa” jest tekstem poleconym na tegoroczne obchody OTCD) dzieci na kolorowych kartkach narysowały, co w wagonach ciągnęła lub też mogła ciągnąć tytułowa lokomotywa. Na zakończenie spotkania pani wychowawczyni przeczytała swoim wychowankom „Zosię Samosię” – kolejny wiersz, zaliczany do klasyki poezji dziecięcej.

W Wyczółkach – czytanie uczniom z klas I – III odbywało się na długich przerwach w dniach: 3, 4 i 7 czerwca. W poniedziałek dzieci słuchały wierszy z książki „Poznaję zawody” w wykonaniu wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach. We wtorek poznały opowiadanie „Czy ktoś naprawdę lubi warzywa?” (seria z Leną), które pięknie zinterpretowała Pani pielęgniarka Mariola Zaczek. Utwór dał okazję do rozmowy o zasadach zdrowego odżywiania. Natomiast w piątek gimnazjalistka należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyczółkach przedstawiła historię zaginionego pingwina, którego odnalazł... dzielny strażak Sam.

Bibliotekę w Kątach 6 czerwca odwiedziła grupa „Sówek” z przedszkola „Słoneczko”. Dzieci z zainteresowaniem wsłuchały się w przygodę „Wesołego Ryjka” Wojciecha Widłaka, którą przeczytał im Pan Mirosław Orliński – Wójt Gminy Sochaczew. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć „Lokomotywy” J.Tuwima, którą przeczytał również Pan Wójt, a następnie dzieci wykonały kolorowe prace, będące obecnie ozdobą biblioteki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w naszych bibliotekach włączyli się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Script logo