Powiat sochaczewski we wrześniu 1939r. - wykład w Wymysłowie

W miniony piątek 13 września w zacisznych pomieszczeniach Filii Bibliotecznej w Wymysłowie odbyło się spotkanie z Bogusławem Kwiatkowskim – historykiem, podróżnikiem, wybitnym znawcą dziejów Sochaczewa i okolic. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew w celu uczczenia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak się okazało, w Wymysłowie nie zabrakło osób chętnych do wysłuchania wykładu pt. „Zdań kilka o życiu codziennym mieszkańców powiatu sochaczewskiego w tragicznym wrześniu 1939 roku”. Gawędziarski sposób mówienia Pana Bogusława sprawiał, że historia sprzed osiemdziesięciu lat odżywała przed oczami słuchaczy. Prelekcji towarzyszył również pokaz starych fotografii, których pokaźnym zbiorem szczyci się sochaczewski historyk. Po zakończonym wykładzie był czas na rozmowy przy kawie i ciastkach.