Poznaj swoich przodków - warsztaty genealogiczne w Kątach

Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew zaprasza do udziału w warsztatach genealogicznych. Będzie to cykl trzech spotkań, które poprowadzi historyk, dziennikarz, badacz dziejów Sochaczewa, pasjonat genealogii - Bogusław Kwiatkowski.

Bogusław Kwiatkowski w wolnych chwilach pracuje nad drzewem genealogicznym swojej rodziny, które liczy już ponad 750 osób i sięga roku 1620. Intensywnym poszukiwaniem przodków zajął się w 2012 roku i od tego czasu systematycznie prowadzi swoje prace. Odnalazł licznych krewnych zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Przynajmniej trzy razy w roku podróżuje po odległych zakątkach kraju, by spotkać „nowych członków rodziny”, których przodkowie przed bardzo wielu laty na skutek emigracji, migracji wewnętrznych i wojen, utracili ze sobą kontakt.

Spotkania genealogiczne to zajęcia dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z genealogią, jak i tych średniozaawansowanych. Celem zajęć jest pomoc w dotarciu do cennych zasobów metrykalnych oraz nauczenie uczestników warsztatów jak z tych zasobów korzystać. Uczestnicy otrzymają praktyczne informacje, jak rozpocząć poszukiwania swoich przodków, zostaną zapoznani z metodologią prowadzenia swoich badań oraz poznają podstawowe bazy danych dostępne w Internecie. Prowadzący kładzie szczególny nacisk na archiwalia dotyczące powiatu sochaczewskiego, lub szerzej – diecezji łowickiej.

Warsztaty będą odbywały się w Bibliotece Gminnej w Kątach w kolejne środy listopada: 6, 13 i 20 listopada w godzinach 17.00 – 18.30

Koszt – 30 zł za cykl trzech spotkań (w tym materiały w formie wydruków)

NA ZAPISY CZEKAMY DO 31 PAŹDZIERNIKA. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Bogusław Kwiatkowski z wykształcenia archeolog i historyk (Uniwersytet Warszawski) oraz muzeolog (Uniwersytet Jagielloński). Autor kilkunastu książek historycznych, m.in. poświęconych historii regionalnej, autor blisko 300 artykułów dotyczących historii m.in. Sochaczewa. Prowadził audycje radiowe, m.in. poświęcone tematyce historycznej w „Radiu Niepokalanów” i „Radiu Sochaczew”. Obecnie w każdą niedzielę (z wyjątkiem wakacji) od godz. 14.10 do 14.50 prowadzi „na żywo” program „O historii przy kawie, czyli gawędy historyczne Bogusława Kwiatkowskiego” w „Radiu Sochaczew”.