Wystawa malarstwa Marcina Hugo-Badera w naszej bibliotece

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Hugo-Badera, który odbędzie się w czwartek 11 maja o godz. 10.00 w Bibliotece Gminnej w Kątach.

Wystawę, zatytułowaną „Krajobrazy” będzie można oglądać przez miesiąc – do 12 czerwca.

Autorem ekspozycji jest sochaczewski artysta malarz, rzeźbiarz, rysownik, litograf, społecznik, dyrektor artystyczny – Marcin Hugo-Bader, znany m.in. z prowadzonych od kilkunastu lat projektów artystycznych, takich jak Galeria MOST, Galeria HUGO i OKNO SZTUKI.

O wystawie „Krajobrazy” jej Autor mówi: Obrazy, które prezentuję na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kątach mogą tworzyć ciekawą kolekcję dla miłośników malarstwa. Są to krajobrazy, które namalowałem podczas plenerów, inspirowane naturą. Niektóre z nich powstały w pracowni malarskiej, są to krajobrazy z mojej wyobraźni. Cieszę się, że mogę zaprezentować te prace i dziękuję za zaproszenie.

Marcin Hugo-Bader w latach 1997-2002 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2002 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Aneks z rzeźby uzyskał u prof. Gustawa Zemły, aneks z litografii u prof. Władysława Winieckiego.

W 2002 r. otrzymał Nagrodę Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków za najlepszą grafikę miesiąca w Konkursie ,,Grafika Warszawska".

Prace Marcina Hugo-Badera brały udział w wielu wystawach w kraju, jak i zagranicą. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach.

Wystawy:

2023 W Kręgu Flamenco - koncert. Wystawa Malarstwa Marcin Hugo-Bader, Dwór w Strzyżewie

2023 Marcin Hugo-Bader Krajobraz Zapamiętany. Klub Uczelniany Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie

2022 Marcin Hugo-Bader To ja i mój pejzaż, Sochaczewskie Centrum Kultury Galeria Zedek

2022 Marcin Hugo-Bader Gra wyobraźni, Dom ze Sztuką w Praskim Centrum Koneser Warszawa

2022 Malarstwo Marcin Hugo-Bader Centrum Kultury w Żyrardowie, Galeria Resursa

2021 Marcin Hugo-Bader Barwy zawieszonego Kalendarza, Konstanciński Dom Kultury Galeria Hugonówka

2021 Krajobrazy i Obrazy Malarstwo Marcin Hugo-Bader w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Galeri HUGO

2020 "W drodze" Malarstwo Marcin Hugo-Bader Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

2020 Malarstwo Marcin Hugo-Bader Galeria Promocji Młodych Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO w Łodzi

2019 Malarstwo Marcin Hugo-Bader Galeria Ostrołęka

2019 Dziennik Artysty Malarstwo Marcin Hugo-Bader w Pałacu w Gawłowie