XVIII Tydzień Bibliotek

W dniach 8 – 15 maja 2021r. obchodzimy XVIII Tydzień Bibliotek, którego hasło brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Ten ważny dla bibliotekarzy tydzień, uczcić pragnie również Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew. W ramach naszego święta już za kilka dni opublikujemy nazwiska laureatów zorganizowanych przez nas konkursów, które dotyczyły książek i czytania. Przypomnijmy, że dla dzieci klas 0-III był to konkurs plastyczny: „Najbardziej lubię czytać, gdy…”, a dla młodzieży klas IV-VIII konkurs literacki „Fraszka o książce”.

Ponadto, podczas XVIII Tygodnia Bibliotek spośród naszych czytelników wyłonimy tych najbardziej aktywnych, którzy w 2020r. wypożyczyli najwięcej książek. Dla tych osób przygotujemy upominki książkowe.

Jeśli kogoś zaintrygował tegoroczny plakat Tygodnia Bibliotek, to poniżej zamieszczamy informację na jego temat ze strony Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich:

„Obraz smartfona, będącego absolutnie niezbędnym narzędziem społecznej komunikacji młodych osób, skierowany jest do konkretnego odbiorcy treści plakatu. Tzw. tapeta ekranu to znany wizerunek Gutenberga, który świadczy o przywiązaniu właściciela smartfona do świata druku i papieru. Nawet wówczas, gdy odbiorca nie rozpoznaje na portrecie Ojca Drukarstwa, widzi realistycznie przedstawioną historyczną postać. Obraz ten jest dla nadawcy komunikatu (informacji na afiszu) symbolem jego miejsca w Gutenberg-Galaxis. Dzięki temu przekaz o spotkaniu w bibliotece jest wiarygodny. Plakat wyraźnie łączy dwa podstawowe środki przekazu: elektroniczny i tradycyjny analogowy.”

Script logo