Kolędowanie już za nami

W niedzielę 26 stycznia w kościele w Pilawicach odbyło się III gminne rodzinne kolędowanie „Wesoło śpiewajmy, chwałę Bogu dajmy!”, którego organizatorem, jak co roku, była Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew – Filia w Wymysłowie oraz Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach.

Tegoroczne kolędowanie rozpoczął organista – pan Igor ze scholą oraz śpiewający wspólnie z nimi wierni, zgromadzeni w kościele. Następnie z kolędą „Hej w dzień narodzenia” wystąpiły bibliotekarki gminy Sochaczew oraz związane z parafią w Pilawicach panie radne gminy Sochaczew i Kampinos.

W dalszej części kolędowania wystąpiły rodziny z następującymi kolędami: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” oraz „Maleńka Miłość”.

W kilku słowach ksiądz proboszcz Marcin Rutkowski, zachęcał rodziny do podtrzymywania tradycji wspólnego kolędowania, które jest także modlitwą. Zwrócił też uwagę, że wiele kolęd ma w sobie teologiczną głębię.

Rodziny, które zgłosiły się do kolędowania otrzymały upominki, ufundowane przez wójta gminy Sochaczew. Organizatorzy wydarzenia już dziś zapraszają do kolędowania w następnym roku.

Script logo