Spotkania z ceramiką w Bibliotece Gminnej w Kątach

W piątek w Bibliotece Gminnej w Kątach odbyły się warsztaty, które poprowadziła Pani Maja Ryż - Kobek, plastyk i ceramik z pracowni „Majolika” w Sochaczewie.
Praca z gliną okazała się zajęciem twórczym i przyjemnym, o czym świadczy to, że warsztaty trwały znacznie dłużej, niż planowano, a uczestnicy nie spieszyli się do domów.
Zwyczajna glina w rękach osób, które mają wyobraźnię i chęć tworzenia, potrafi przyjmować niezwykłą formę. Ale to jeszcze nie koniec - powstałe na zajęciach prace wrócą do swoich twórców po dwóch tygodniach, gdy przejdą proces suszenia i wypalania w piecu. Wtedy będą szkliwione i kolorowane. Z niecierpliwością czekamy na efekty, a tymczasem na zdjęciach prezentujemy prace, które powstały w miniony piątek.