Powstanie Warszawskie

76 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na rozkaz komendanta głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie wybuchło powstanie. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, trwającej od września 1939r.

Pragniemy zaprosić naszych czytelników do lektury książek, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu. Wśród publikacji dostępnych w Bibliotece Gminnej w Kątach znajdą Państwo między innymi słynną i bardzo obszerną książkę N. Daviesa „Powstanie `44” oraz „Powstanie Warszawskie” autorstwa W. Bartoszewskiego z dołączoną do książki prezentacją multimedialną. Istnieje także możliwość wypożyczenia albumów bogatych w materiały fotograficzne: „Opuszczeni Bohaterowie Powstania Warszawskiego” W. Bartoszewskiego i „Walcząca Warszawa ‘44” E. Berus-Tomaszewskiej i J. Tomaszewskiego. Warte uwagi są książki: „Rozpoznani. Prawdziwe historie ludzi z powstańczych kronik z 1944r.” oraz „Dziewczyny z Powstania” A. Herbich.

Dzieciom i młodzieży tematykę Powstania Warszawskiego przybliżą książki: „Mały Powstaniec” Sz. Sławińskiego, „Powstanie Warszawskie” autorstwa J. i J. Szarków, „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni. Interaktywne spotkanie z historią” K. Mitala i inne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z katalogiem dostępnym na stronie internetowej w zakładce po lewej stronie oraz do korzystania z naszych zbiorów.

Script logo