Spotkania z folklorem - tak wyglądały warsztaty tkactwa w naszej bibliotece

Warsztaty tkactwa, które w Bibliotece Gminnej w Kątach trwały w dniach 1 – 3 sierpnia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Warsztaty prowadziła Pani Danuta Obara ze Skarżyska-Kamiennej, która jest nie tylko znawczynią, ale i wielką miłośniczką tkactwa. Pani Danusia bardzo cieszyła się z każdego uczestnika – instruowała, pomagała i podziwiała powstałe prace.

Szczególnie chętnie naszą bibliotekę odwiedzały dzieci i młodzież, które spędziły tu dużo czasu, angażowały się w pracę na krosnach, pomagały sobie nawzajem.

Przez trzy dni trwania warsztatów tkactwa powstało wiele prac – bieżników i torebek.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Danucie za poprowadzenie warsztatów w naszej bibliotece – był to czas spędzony intensywnie, twórczo i radośnie.