Zwiedzamy Warszawę – Stare Miasto i Powązki

Biblioteka Gminna w Kątach w dniu 14 października (sobota) organizuje wycieczkę do Warszawy. W planach mamy spacer z przewodnikiem po Starym Mieście oraz zwiedzanie cmentarza na Powązkach.

Poniżej szczegóły wyjazdu:

8.00 - zbiórka koło Biblioteki Gminnej w Kątach

8.15 - wyjazd do Warszawy

10.00 - Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście - to tętniące życiem centrum turystyczne z uliczkami wybrukowanymi kostką i średniowiecznymi budynkami odnowionymi po II wojnie światowej. Przewodnik opowie o Warszawie królów i o wojennej tragedii miasta. Odwiedzimy wszystkie najważniejsze obiekty, poczynając od Zamku Królewskiego i Archikatedry.

Powązki - Stare Powązki to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce. Został założony w 1790r. Początkowo zajmował skromną powierzchnię 2 hektarów. Obecnie nekropolia rozciąga się na obszarze 44 hektarów, dorównuje zatem rozmiarami Watykanowi. Na cmentarzu znajduje się ok. 75 tysięcy grobów. Szacuje się, że zostało tu pochowanych blisko milion osób. Podczas II wojny światowej zniszczeniu uległo prawie 20% powierzchni nekropolii, spłonęło również archiwum, co znacznie utrudniło identyfikację nagrobków.

14.00 - wyjazd do Sochaczewa

15.30 – przyjazd do Sochaczewa

Koszt wycieczki: 80 zł od osoby (przy grupie 40-49 osób, a jeśli grupa będzie mniejsza – koszt nieco wzrośnie)

Cena zawiera: przejazd autokarem, parkingi, ubezpieczenie NNW 5000zł, opiekę pilota, usługę przewodnika, opłaty TFG i TFP.

Będzie możliwość zakupienia dla grupy dwudaniowego obiadu w cenie 50zł.

Zapisy na wycieczkę przyjmujemy w Bibliotece Gminnej w Kątach lub telefonicznie (46/861-90-99) do 5 października 2023r.

Wymagane jest, aby osoby poniżej 15. roku życia jechały z opiekunem. Dla młodzieży starszej (ale jeszcze niepełnoletniej) należy wypełnić zgodę na wyjazd przez rodzica/opiekuna.

 

Script logo