O Bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotecznej. Organizatorem biblioteki jest Gmina Sochaczew. Nadzór merytoryczny nad Biblioteką Gminną sprawuje Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie, realizująca zadania biblioteki powiatowej.
 
Na terenie Gminy Sochaczew działają trzy placówki biblioteczne: Biblioteka Publiczna Gminy Sochaczew w Kątach  oraz dwie jej Filie – w Wyczółkach i w Wymysłowie.
Stan naszego księgozbioru na dzień 31.12.2023r. wygląda następująco:
Biblioteka w Kątach – 16.267 woluminów

FB w Wyczółkach – 7.535 woluminów

FB w Wymysłowie – 7.230 woluminów

Łącznie posiadamy 31.032 woluminy, z czego 13.333 wol. stanowi literatura piękna dla dorosłych, 9.316 wol. – literatura piękna dla dzieci, 8.383 wol. – literatura popularnonaukowa.


Pracownicy Biblioteki dokładają starań, aby nowości, które pojawiają się na rynku wydawniczym jak najszybciej trafiały do rąk czytelników. Nawet najbardziej wymagający miłośnicy książek znajdą na półkach satysfakcjonującą ich lekturę, bowiem zakupy dokonywane są w taki sposób, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Stąd w zasobach wszystkich trzech placówek są zarówno lektury łatwe i przyjemne, jak i literatura wyższych lotów. Bogaty zbiór książek popularnonaukowych z różnych dziedzin zadowoli wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w wybranych dyscyplinach. Ponadto, we wszystkich placówkach dostępne są książki mówione – tzw. audiobooki. Naszym czytelnikom oferujemy również bezpłatny dostęp do platformy LEGIMI.

Oprócz czytelni tradycyjnej (książki, prasa), Biblioteka w Kątach posiada również czytelnię komputerową, gdzie jest możliwość skorzystania nie tylko z tradycyjnego komputera, ale też z bezpłatnej wypożyczalni ACADEMICA, która daje dostęp do ogromnej bazy zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszych placówek.

Script logo